ÜRETİM YERİ

ÜRETİM YERİ :

En az 5 m2 kapalı, havalandırabilir, bir insanın yaşayabileceği kadar temiz, serin, penceresi olan, etrafında aşırı gürültü olmayan, içinde başka canlı barınmayan yerler olmalıdır. Kafesler yan yana veya üst üste konulabildiği için büyük yerlere ihtiyaç duyulmaz.

CHINCHILLA ÜRETİMİ YAPILAMAYACAK ORTAMLAR

Rutubetli ve ıslak ortamlar.
Diğer hayvanlar için hazırlanmış ahır veya odalar.
İzole edilmemiş sıcak – soğuk geçiren çatı katları
Evlerde bulunan ara bölmeler (Antreler)
Kullanılan oda – mutfak – yatak odası vb.
Kullanılan büro ve işyeri
Yiyecek kilerleri ve kalorifer daireleri
Tuvalet ve banyolar
Gürültülü işyerleri
Penceresiz ve havalandırılamayan bütün ortamlar
Açık havada bahçe, balkon vs. gibi yerler

Üretim yerinde soğukluk çok önemli olmamakla birlikte sıcaklık en fazla 30 derece olmalıdır. En iyi üretim 15 ila 25 derece arasında gerçekleştirilebilir.Kısaca ısı için keskin rakamlar yoktur. Nem ise 40 ila 70 derece arasında olmalıdır bu da hemen her yerde doğal olarak mevcut olan nem derecesidir.
UNUTMAYINIZ! 23 YILLIK TECRÜBEMİZ GÖSTERMİŞTİR Kİ; Üretim yerinizin ısısı, nem oranı, kafeslerinizin ve odanızın temizliği, çinçillalarınıza karşı ilgi ve sevginiz üretiminizi direkt olarak ARTTIRAN NEDENLERDİR.
Çinçillalarınıza günde (bir) kez,genellikle akşam vakitleri (aynı zaman diliminde bakım yapılmalıdır) sadece 15 dakikanızı ayırarak her birine 25-30 gr yani bir çorba kaşığı yem verilmeli, kumlukları açılmalı,onlarla konuşulmalı, ilgilenilmelidir.Küçük bir radyo kısık sesle her zaman açık kalırsa, çinçillalarınız yalnızlık duygusuna kapılmazlar,dolayısıyla stresleri olmaz.
Ek yem olarak, kuş burnu, kızartılmış (bayat olabilir) ancak küfsüz ekmek, kuru yonca, elma, kavrulmamış tuzsuz çiğdem ( ay çekirdeği) gibi yiyecekler verebilirsiniz. Çinçillalarınıza yaş marul, havuç, soğan, ot gibi yiyecekler kesinlikle verilmemelidir. Zira çinçillaların bağırsak uzunluğu yaklaşık 3 metredir.Bu yiyecekler çinçillalarda gaz oluşumuna neden olur. Bu durum onların hastalanmasına hatta ölmesine yol açabilir. Bu kapsamda CAN-SAY size günlük yemleme programı vermekte olup üretiminizi bu programa göre yaptığınızda hiçbir probleminiz olmayacaktır.
İlk teslimat anında bakım, firma görevlisi tarafından üreticiye uygulamalı olarak anlatılır. Üretici ile firma devamlı üretim bilgilerini paylaşır ve doğum sicillerini muntazam olarak tutar, dolayısıyla üretici ile CAN-SAY devamlı irtibat halindedir.

error: Cansay.net\'in içeriği korunmaktadır. Kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz !
//]]>